Mansur Yavaş, “Türkiye’de bir ilk” diyerek paylaştı: ABB’nin 5 yıllık Seçim Öncesi Mali Durum Raporu

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Belediyenin beş yıllık ‘Seçim Öncesi Mali Durum Raporu’nu açıkladı. ABB’nin web sitesinde yayınlanan raporu sosyal medya hesabından duyuran Yavaş, bunun Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi. 

Rapora göre; Yavaş’ın göreve geldiği 8 Nisan 2019 tarihi ile 31 Aralık 2023 tarihi arasındaki gelişmeleri gösteren mali tabloların açıklandığı rapora göre, borçlarda 5 yılda 1 milyar 858 bin 913 dolar azalma oldu.

Yavaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Temiz, şeffaf siyaset için mal varlığımı kamuoyuna açıklamıştım. Türkiye’de bir ilk… Şimdi de seçimden sonra Belediyeyi nasıl devir aldığımızı ve seçime giderken nereye getirdiğimizi gösteren Belediyemizin 2019-2024 yılları arası 5 yıllık mali işlemlerimizdeki gelişmeleri gösteren Seçim Öncesi Mali Raporu’muzu açıklıyoruz. Halktan aldığımız paranın hesabını kuruşu kuruşuna halka vermeye devam edeceğiz.”

Vatandaşların erişimine açık

Mansur Yavaş dönemi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mali tablolarını görmek isteyen tüm vatandaşlar, rapora erişebiliyor. 5 yıllık Seçim Öncesi Mali Raporu’na https://www.ankara.bel.tr/dokumanlar/saydamlik-ve hesapverilebilirlik/secim-oncesi-mali-raporlar adresinden ulaşılabiliyor.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x